G5 Selülitleri Giderme ve Bölgesel İncelme

Toplumun %80’i vücudunun herhangi bir yerindeki bölgesel yağ fazlalığından şikayetçidir. Bölgesel incelme, bölgesel fazlalıklarından rahatsız olan, daha sıkı ve pürüzsüz bir vücuda sahip olmak isteyen herkes için etkili çözümler sunar. Özellikle kadınlarda karın ve bel bölgesi ve kalçada bulunan yağların farklı yapısı nedeniyle spor, diyetle kilo verilse de, bu bölgelerde çok daha az yağ yakımı gerçekleşir. Bunun sonucunda ideal kiloya ulaşılsa da, bölgesel yağlanma problemleri devam edebilir.

Bölgesel yağlarından şikayetçi olan daha ince ve estetik bir bedene sahip olmak isteyen herkesin güvenle tercih edebileceği başarısı kanıtlanmış birçok bölgesel incelme yöntemi vardır. Kişiye uygun tedavi veya tedavi kombinasyonlarının seçilmesi ile başarılı ve etkili sonuçlar almak mümkündür.

Bölgesel yağlanmada, tek problem o bölgedeki yağlardaki artışlar değildir. Yağ dokusunun o bölgede fazlaca artışı bölgesel dolaşımı negatif yönde etkiler. Ayrıca yağ hücrelerini kümeler halde tutan fibröz bantlar mevcuttur. Dolaşımın bozulması ve yağ hücrelerinin artışı fibröz bantların formalarının bozulmasına ve esnekliklerinin azalmasına neden olur. Yağ hücre kümeleri bu fibröz bantlarının arasında sıkışarak dışarıya doğru çıkıntılar oluşturur. Bu da deride portakal kabuğu görünümüyle ortaya çıkan selülitin nedenidir. Tedavi planlanırken tüm bu oluşum mekanizmaları düşünülerek, kombine tedavilerle en iyi sonuçlar elde edilir. Doğru bir diyet ve egzersizle desteklendiklerinde istenen bölgelerde 1 ile 3 beden arasında incelme gözlenebilir.

Bölgesel incelme nedir?

Kilo alırken, vücudun bazı bölgelerinde yağ birikimi daha fazla olur ve bu durumun nedeni genetik faktörlerin yanı sıra kişinin yaşam biçimi ve beslenmesi ile ilişkilidir.

Bölgesel incelme nasıl yapılır?

İnatçı yağ fazlalıklarını yok etmek üzere geliştirilen yeni teknolojilerle, bölgesel incelme artık daha mümkündür. Bu noktada Lipolitik Mezoterapi, Tripolar Radyofrekans, Shock Wave (ses dalgası) ve masaj gibi yöntemler sıklıkla kullanılır.